49000, Україна, м. Дніпро вул.Теплична, 21

Як захистити пшеницю від шкідників: обробка насіння перед посівом

Обработка пшеницы перед посевом

Пшениця – одна з найцінніших зернових культур. Вона є одним із символів України і має величезне значення для нашої країни, яке утвердилося у віковій історії. Сьогодні цю культуру споживає третину населення землі. Площі на її посіви перевищують 200 млн Га.

Варто відзначити, що пшениця схильна до пошкодження різного роду шкідниками і хворобами, які не тільки зменшують врожаї, а й псують їх якість. При чому багато бактерії і шкідливі організми знаходяться безпосередньо на самому зерні. Для зменшення ризиків зерно попередньо проходить спеціалізовану обробку. Передпосівне протруювання насіння один із ключових моментів для отримання гідного врожаю.

У чому полягає протруювання? На поверхню насіння наносять спеціальні пестициди, які запобігають розвитку різного роду інфекцій (як рослинного, так і тваринного походження).

Також така обробка захищає насіння від ґрунтових патогенів та більшості шкідників.

Що потрібно для якісного протруювання насіння

  • Чистота посівного матеріалу

У першу чергу важливо ретельно очистити зерно. Пил та інші дрібнодисперсні частинки можуть перебрати на себе більшу частину протруйника і при такому розкладі зерно може залишитися без належного захисту. Боротися з пилом не так легко, адже постійне транспортування з поля в елеватор через машини і різного роду техніку неодмінно залишає на зерні дрібні частинки. Для того, щоб якісно очистити посівний матеріал встановлюються спеціальні пневмосепаратори, які економно і якісно очищають зерна від пилу.

  • Правильно підібрати масу

На якість обробки впливає об’ємна маса пестициду і самого насіння. На кожне насіння наноситься мікроскопічна доза захисної речовини, яка дорівнює 1 / 2000-1 / 10000 мл. Вимірюється маса 1000 насінин. Занадто дрібний посівний матеріал може гірше пройти протруювання, і як наслідок погіршиться не тільки якість обробки насіння, а й рівномірність його поширення адже в більшій мірі вага насіння буде залежати від кількості пестициду, який на нього причепився. Більш значні насінини розподіляються за рахунок своєї маси і мають в собі більший потенціал для пророщування здорового врожаю.

  • Правильна доза

Важливий правильний розрахунок дозування. Якщо дати менше необхідного хоч на 10-15% може бути значно погіршено результат протруєння. Якщо переборщити з препаратом – насіння може так і не зійти через «закупорку» занадто товстим шаром пестициду.

  • Оптимальна глибина посіву

Це теж важливий фактор, адже деякі протруйники мають ретардантні властивості – разом з знезаражувальним впливом, пригнічують ріст самого насіння. Вони дуже ефективні, але при їх використанні потрібно сіяти зерно на глибину не більше 2-4 см. Щоб все пройшло як треба, краще використовувати спеціальні сівалки.

  • Час протруєння

Посівний матеріал варто протруювати заздалегідь. Мінімально за 5 днів до посіву, а краще дати запас 2-3 тижні.

Підбір речовини для протруєння – особистий вибір кожного фермера, адже він багато в чому залежить від того, в якому регіоні і в яких умовах ви проводите посів. Важливо використовувати гарне зерно і якісно його обробляти, тоді пестицид матиме максимальну ефективність. Варто також відзначити, що на сьогоднішній день фактично відсутнє не уражене інфекцією зерно, в наслідок чого, використання пестицидів фактично обов’язкове для отримання гідного врожаю.

Нехай ваш врожай завжди буде під надійним захистом.

Пост был изменен: 6, 2019