49000, Україна, м. Дніпро вул.Теплична, 21

Витрата палива тракторів і їх технічні характеристики

Расход топлива на трактор в Украине
Трактори використовуються для широкого спектра польових робіт, переважно як тягова сила. І кожен трактор має свої показники витрати дизпалива. Розглянемо, чим визначається у трактора витрата палива.

Норми витрати палива на трактор (Україна)


Фактори, які впливають на витрату:

  • технічний стан трактора: старі б / у машини будуть поглинати не прогнозував більше палива, ніж нові, в ідеальному технічному стані;
  • навантаження на агрегат (лінійна залежність);
  • покриття, на якому проводиться експлуатація (поле, асфальт, щільний грунт, сніг і т.д.);
  • опади або їх відсутність і, відповідно, зчеплення з дорожнім покриттям, і його в’язкість;
  • вантажопідйомність;
  • потужність двигуна;
  • маса трактора і його різновид (колісний, гусеничний, гусенічноколёсний).


Формула для розрахунку середнього реального витрати наступна:

P = 0,7 * R * N * Z, де:


P = реальна витрата
R = питома паливна витрата;
N = номінальна потужність трактора в л.с .;
0,7 = коефіцієнт перекладу з л.с. в кВт;
Z = коефіцієнт завантаженості (повна, половинна, часткова) – зазвичай визначається фактичної завантаженням і виражається в цілому або частинах цілого (1; 0,5; 0,3 … і т.п.).

Виходячи з усіх перерахованих вище факторів, витрата палива може широко варіюватися, і бути в діапазоні від 2 до 80 і вище літрів.

Також можливе вимірювання показника витрати в таких розрізах: кілограми / літри на 1 гектар, л на 100 кілометрів, літри в машино-годину – для ведення різної управлінської звітності по підприємству.

Особливості обліку витрат палива


З тракторів Deutz-Fahr, що продаються нами (Deutz-Fahr 6175, Deutz-Fahr AgroKID 230, Deutz-Fahr 9340 і іншим), як і по переважній більшості інших тракторів на ринку виробник за замовчуванням не вказує параметр витрати палива . Так відбувається з огляду на те, що навіть для однієї і тієї ж моделі будуть існувати широкі варіації – залежно від виконуваних робіт і інших умов, перерахованих вище. Тому більшість власників тракторів, при необхідності визначення реального витрати, враховує фактичні показники, а не користуються наведеної формулою, тому що вона дає тільки розрахункові величини.

З метою обліку та контролю палива власники даної техніки часто вдаються до установки лічильників. Це не тільки дозволяє розрахувати власні значення витрати ПММ по підприємству для кожного окремого виду операцій, але і контролювати цільове використання ПММ оператором трактора.

Крім того, окремими ГОСТ, постановами або їх аналогами в кожній країні можуть вводитися норми витрати – на них теж можна орієнтуватися при виконанні власних обчислень. Наприклад, модель Deutz з двигуном BF06M1013FC має норму витрати 15,5 дизеля, Deutz и двигуном TCD 2012 L06 – 10,8, двигун BF06M1013FC – 19 л (вказана витрата палива трактора в літрах на машино-годину).

Чим заправляти трактор


Трактори заправляються, в залежності від сезону, літнім, зимовим або арктичним дизельним паливом. Перед заливкою палива переконайтеся у відповідності його марці поточним температурних умов.

Тракторний паливний бак необхідно намагатися завжди тримати заправленим щоб уникнути конденсації водяної пари. Не можна також закачувати в бак ДТ з самого дна паливної бочки, так як там може бути вода і бруд. Переливати через позначку мірної лінійки «макс» в баку не рекомендовано, щоб ДТ не виливати через край заливної горловини, приводячи до закупорювання отворів не тільки паливом, а й утворилася брудом і пилом.
Пост был изменен: 16, 2020