49000, Україна, м. Дніпро вул.Теплична, 21

На що впливає відвал плуга і як його обрати правильно

плуг

Плуг це один з найбільш затребуваних агрегатів сільськогосподарської техніки. Без нього не обходяться навіть ті, хто вирішив максимально відмовитися від механічної обробки ґрунту в традиційній технології. Він важливий для правильної обробки землі і надання можливості надалі з нею працювати.

Робоча частина плуга

Підбирати плуг теж потрібно правильно. Його частини не такі прості як здається на перший погляд. Робоча частина – корпус, складається з леміша і відвала. Леміш – це свого роду лезо, яке підрізає верхній шар ґрунту і починає його подрібнення відправляючи його на відвал. Відвал – це та частина, яка і виконує переворот, розпушування і розбивку земляної грудки. Він зрушує пласт землі в сторону, вспушує його і перевертає так, щоб верхній шар опинився внизу. Оброблений ґрунт лягає в утворені борозна таким чином, щоб поверхня була максимально рівна і придатна для подальшого обробітку. Від того який відвал залежить якість і ступінь розбивки ґрунту.

Якими бувають відвали

Всього існує більше 20 видів відвалів. Деякі фірми розробляють свої унікальні форми відвалів. Але є основні види, які мають свою специфіку застосування і призначення. Розглянемо їх докладніше.

  • Полосові або пір’яні відвали

Їх переважно використовують на твердих та вологих ґрунтах. Завдяки тому, що шар ґрунту потрапляє на відвал, що складається з різних пластин – подрібнення земляної грудки відбувається ще активніше. Така форма мінімізує залипання ґрунту і опір самого корпусу. Часто використовують леміш з висувним долотом.

  • Гвинтовий або Суцільний

Цей відвал не так добре подрібнює землю, зате краще за інших перевертає пласт – повністю прибирає рослини вниз, виставляючи наверх тільки їх кореневу систему. Після такого плуга проводять додаткові роботи по «рівнянні» борозен, щоб поле було більш гладким і відповідним для подальшої обробки.

У Kverneland всі деталі плуга виготовлені зі спеціально розжареної сталі за технологією Kverneland. Колесо зміщене до центру рами не заважає при оранці близько парканів, ярів, кущів, а вежа навішування Кат III або IV, сконструйована для зменшення радіусу розвороту.

Продумана і ефективна форма відвалу і взагалі самого плуга у компанії Kverneland. Саме вона є лідером ринку плугів і задає тенденції і нововведення. Понад сто років досвіду додали впевненості в експериментах і дозволили довести продукцію до зразкового рівня.

Вибирайте плуг з урахуванням вашого ґрунту і цілей його обробки. Нехай ваше поле завжди буде родючим.

Пост был изменен: 29, 2020