49000, Україна, м. Дніпро вул.Теплична, 21

Органічне сільське господарство: яка техніка потрібна

Органическое сельское хозяйство

Органічне землеробство набирає все більшої популярності. Воно виникло, як протиставлення традиційному хімічному виробництву з використанням різного роду штучних добрив і пестицидів, багато з яких накопичуються в організмі і стають причиною розвитку серйозних захворювань.

Попит на органічну продукцію активно зростає і для його задоволення необхідно все більше ресурсів. Саме тому багато ферм переходять на виробництво органіки, адже в перспективі ця сфера займе основну нішу в сільському господарстві.

Що необхідно для виробництва органічної продукції

У першу чергу – відмова від використання пестицидів і хімічних добрив. На зміну їм приходить механічна обробка від бур’янів та шкідників, а також заміна добрив на органіку (природні продукти тваринництва, попіл і тд). У пріоритеті для органічного землеробства – турбота про ґрунт і про його чистоту (від пестицидів, хімії і тд).

Яка техніка стане у нагоді

Хоч органічне виробництво і передбачає тільки ручну обробку, є техніка, яка стане у нагоді вам, особливо, якщо у вас велика ферма. Наприклад трактор. Для великих угідь можна використовувати більш потужні моделі, такі як Agrotron X 720 або Agrotron M від DEUTZ-FAHR. Якщо ви хочете звести роботу з технікою до мінімуму, можна обійтися мінірактором, наприклад Agrokid тієї ж фірми. Для обробки ґрунту важливі хороші плуги і глибокорозпушувачі – щоб верхній земляний кому був піддатливим для обробки. Хороший варіант продукція американського бренду Great Plains або Kverneland. Не варто забувати і про культиватори – вони допоможуть взбити ґрунт і зроблять його більш пухким, з великим доступом повітря.

Для посіву можна використовувати спеціальні сівалки – вони не суперечать політиці органічного господарства. Тут важливо правильно підібрати самі посівні культури – не оброблені хімікатами або іншими методами обробки, а також бажано стійкі сорти.

Можна користуватися обприскувачами, але в якості поливної техніки в разі посухи або просто низького рівня опадів. Виключено використання хімікатів та інших штучних добрив в оббризкуванні. Виходячи з потреб вашої ферми можна вибрати причіпні або самохідні обприскувачі.

У будь-якому випадку при виборі техніки варто звернути увагу на потужність і на охоплення. Краще взяти той агрегат, який охопить більшу площу – для повної обробки території йому потрібно буде пройти менше кіл, а значить менше буде виділень і чистіше сама продукція.

Нехай ваше виробництво буде конкурентоспроможним і здоровим!

Пост был изменен: 5, 2019