Для обробки невеликих ділянок площею 5 соток не обов’язково використовувати техніку. Там може вистачити і своїх сил. Але якщо мова заходить про великі ділянки – одними руками тут не обійтися. Залучення сільськогосподарської техніки збільшує продуктивність і прискорює всі процеси в десятки разів. Там де людина впорається за кілька днів в кращому випадку, для техніки потрібно всього пару годин. Це дозволяє отримувати конкурентоспроможний урожай і збільшити прибутковість.
Одним з дійсно корисних агрегатів є обприскувач. Вони бувають причіпними і самохідними. Вони під напором рівномірно розподіляють струмені рідини по площі. Саме обладнання знадобиться для:
- поливу;
- поширення рідких добрив;
- боротьби з бур’янами;
- обробка врожаю від хвороб і шкідників.
Види обприскувачів
В першу чергу важливо розуміти, що обприскувачі на сьогоднішній день досить різноманітні і відрізняються один від одного за багатьма чинниками:
- подача повітря;
- обсяг бака для розпилювати рідину;
- ступінь розпилення рідини;
- призначення;
- спосіб розподілу рідини;
- спосіб кріплення.
Сьогодні ми розглянемо відмінності за способом кріплення адже з нього все починається. Обсяг, спосіб і сила подачі – підбирається індивідуально виходячи з побажань і потреб. За кріпленню обприскувачі бувають самохідними і причіпними.
Причепні
На тракторах є можливість додавати різного роду причіпні елементи. Спеціально для цього розроблені причіпні обприскувачі. Вони не можуть їздити самі, а кріпляться до трактора або іншої техніки. Такі обприскувачі часто володіють чималим об’ємом бака для рідини (2-3 тис літрів).
Розмах штанг варіюється в діапазоні від 24 до 36 метрів. Вони відмінно підходять для обробки угідь з великим об’ємом. До переваг такого пристрою можна віднести гідну маневреність і повну автоматизацію, а також надійність і довгостроковість періоду експлуатації. Вони сумісні з сучасними тракторами, що дозволяє сміливо купувати вподобану модель. Правда одним з недоліків такого виду обприскувача можна назвати низьку швидкість.
Самохідні
Такі обприскувачі не потребують тягнучому засобі – вони самі їдуть. Пристрій повністю автоматизовано і має безліч різних модифікацій моделей, які підходять під різні умови. У деяких моделях можна налаштувати автопілот і вказати напрямок руху.
Регулюється все – від ступеня розпилення, до швидкості ходу. Вони маневрені і легкі в управлінні. Їх не потрібно зайвий раз встановлювати або довго налаштовувати – все швидко і чітко. Правда і ціна на такі агрегати досить висока. Також така техніка не відрізняється універсальністю – вона тільки обприскує територію. Після використання її потрібно заганяти в комору до наступного використання. Тому такий варіант оптимальний для великих ферм, де колись зайвий раз гратися з установкою і потрібна швидкість в роботі.
При огляді різних видів обприскувачів можна визначити який варіант для вас буде оптимальним і вибрати свій.